Sommerskue i Hårlev 17/7-22 med fotos

1000 tak til alle deltagere, dommere, hjælpere og sponsorer. Tak til Sofie Brixtofte for fotos.


Resultater fra store ring

Barn og Hund ( op til 5 år) - dommer Sofie Brixtofte
1: Siri


Barn og Hund ( 6-10 år) - dommer Sofie Brixtofte
1: Lise


Juniorhandling - dommer Nadja Lafontaine
1: Alberte

2: Mica


3: Liva


4: Julie



Seniorhandling - dommer Martin Nilsson
1: Line
2: Cristine

3: Mette

4: Henrik



Veteranhandling - dommer Nadja Lafontaine
1: Hanne
2: Kani
3: Britta
4: Gitte


Parklasse - dommer Lotte Evers
1: Chihuahua, Korthåret


2: Welsh Springer Spaniel


3: Langh. Dværg Gravhund




Bedste Baby - dommer Martin Nilsson
1: Katalog 37, Korthåret gravhund


2: Katalog 115, Cavalier King Charles Spaniel


3: Katalog 74, Kleiner Münsterländer


4: Katalog 13, Broholmer



Bedste Hvalp - dommer Nadja Lafontaine
1: Katalog 80, Vizla, kortåret

2: Katalog 130, Lhasa Apso

3: Katalog 64, Sibirian Husky

4: Katalog 122, Chines Crested/Powder Puff



Bedste Junior - dommer Lotte Evers
1: Katalog 38, Langhåret Dværg Gravhund


2: Katalog 66, Sibirian Husky

3: Katalog 96, Golden Retriever

4: Katalog 131, Lhasa Apso


Bedste Mellem - dommer Martin Nilsson
1: Katalog 133, Mops

2: Katalog 26, Grand Danois Harlekin/Merle/Sort

3: Katalog 43, Langhåret Dværg Gravhund

4: Katalog 55, Islandsk Fårehund


Bedste Åben - dommer Nadja Lafontaine
1: Katalog 69, Sibirian Husky

2: Katalog 143, Shih Tzu

3: Katalog 90, Engelsk Cocker Spaniel
4: Katalog 23, Dansk/Svensk Gårdhund


Bedste Champion - dommer Lotte Evers
1: Katalog 29, Newfoundland

2: Katalog 5, Sibirian Husky

3: Katalog 121, Chihuahua, Langhåret

4: Katalog 2, Australsk Kelpie


Bedste Brugshund - dommer Martin Nilsson
1: Katalog 79, Ruhåret Hønsehund

2: Katalog 105, Labrador Retriever

3: Katalog 78, Kleiner MünsterLänder

4: Katalog 62, Samojedhund


Bedste Veteran - dommer Nadja Lafontaine
1: Katalog 114, Bichon Havanais

2: Katalog 59, Samojedhund

3: Katalog 31, Schnauzer, Peber/Salt

4: Katalog 102, Golden Retriever


BEDST I SHOW  dommer Lotte Evers
BIS 1: Katalog 69, Sibirian Husky (Åben)

BIS 2: Katalog 29, Newfoundland (Champion)

BIS 3: Katalog 114, Bichon Havanais (Veteran)


BIS 4: Katalog 133, Mops (Mellem)
BIS 5: Katalog 79, Ruhåret Hønsehund (Brugsklasse)
Desværre intet foto fra BIS
BIS 6: Katalog 80, Visla, korthåret (Hvalp)
BIS 7-8: Katalog 37 og 38 - ikke mødt (baby og Junior)